Utworzono: 01-06-2021

Z okazji Dnia Dziecka na naszych najmłodszych Pacjentów czekała miła niespodzianka. Tego dnia Szpital odwiedzili Starostowie - Pani Alicja Zajączkowska i Pan Edmund Głombiewski. Dzieci przebywające na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Neonatologicznym otrzymały misiowe poduszki, które zostały wykonane przez rękodzielników z powiatu brzeskiego, i które świetnie spełnią się w roli zarówno poduszki jak i przytulanki.

Pandemia wciąż trwa, dlatego upominki, w imieniu małych Pacjentów, zostały odebrane przez Pielęgniarki Oddziałowe. Po wizycie na Oddziałach, Starostowie udali się do Ośrodka Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, aby i tam przekazać upominki dla Pacjentów Ośrodka, który dzięki temu wzbogacił się o puzzle, gry planszowe, klocki i materiały do rysowania. Wszystkie podarunki okażą się niezwykle pomocne podczas procesu terapeutycznego.

Również Dyrekcja Szpitala przygotowała upominki dla naszych najmłodszych Pacjentów. Lekarz Naczelny - Pan Artur Barna, towarzyszył Starostom podczas ich wizyt na Oddziałach i również przekazał prezenty dla dzieci. Wśród przekazanych podarunków znalazły się zabawki, kolorowanki i kredki.

Mamy nadzieję, że ofiarowane upominki pozwoliły na chwilę zapomnieć naszym Pacjentom i ich rodzicom oraz opiekunom o tym, że przebywają w szpitalu, a na ich twarzach zagościł szeroki uśmiech. Wszystkim naszym najmłodszym Pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a Starostom dziękujemy za wsparcie!

Zdjęcia: Krzysztof Poziemski, Starostwo Powiatowe w Lęborku

Dzień Dziecka w Szpitalu