Karty Praw Pacjenta w języku Braille'a
Utworzono: 23-09-2021

Prawa Pacjenta są istotnym elementem procesu udzielania świadczeń zdrowotnych. Dyrekcja oraz cały personel naszego Szpitala dokłada wszelkich starań, aby prawa pacjentów były w pełni realizowane i respektowane. Każdy pacjent, który uzna, że są one niewłaściwie lub w sposób niewystarczający gwarantowane może zwrócić się o pomoc do Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta, Rzecznika Praw Pacjenta lub Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

Ważne jest, aby każdy pacjent, a także jego osoby bliskie, znały prawa przysługujące pacjentowi w związku z udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej. Dlatego na terenie naszego Szpitala dostępne są plakaty informacyjne, a pacjenci podczas przyjęć informowani są o najważniejszych z przysługujących im praw. Podczas pobytu w Szpitalu, każdy pacjent ma również możliwość zapoznania się z pełnym tekstem ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Dzięki pomocy Stowarzyszenia "Twoje nowe możliwości", również osoby niewidzące i słabowidzące, mają możliwość samodzielnego zapoznania się z przysługującymi im prawami. Stowarzyszenie przekazało Szpitalowi Karty Praw Pacjenta dostosowane dla tej grupy pacjentów - karty napisane w alfabecie Braille'a.

Stowarzyszenie „Twoje nowe możliwości” od 2008 roku zajmuje się wyrównywaniem szans osób niepełnosprawnych w zdobywaniu wykształcenia - organizuje wyjazdy integracyjno-szkoleniowe, kursy językowe oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje studentów i absolwentów niepełnosprawnych, adaptuje podręczniki akademickie, tak aby były dostępne dla osób słabowidzących i niewidomych. Stowarzyszenie działa na rzecz wprowadzania rozwiązań i nowych możliwości dla osób słabowidzących, niewidomych i z niepełnosprawnością. Więcej na temat "Twoich nowych możliwości" przeczytasz TUTAJ.

Stowarzyszeniu "Twoje nowe możliwości" bardzo dziękujemy za ofiarowaną pomoc. Mamy nadzieję, że ten niewielki krok przyczyni się do poprawy dostępności na rzecz osób niewidzących i słabowidzących.