Utworzono: 12-05-2021

12 maja w rocznicę urodzin Florence Nightingale, uznawanej za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Został ustanowiony na Kongresie Międzynarodowej Rady Pielęgniarek w Meksyku w 1973 roku. W Polsce dzień ten obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Przedstawiciele i przedstawicielki tych zawodów są podporą dla pacjentów, ich rodzin i bliskich oraz lekarzy. Ich praca, oddanie, profesjonalizm i troska o pacjenta są nie do przecenienia.

W tym dniu Dyrekcja Szpitala, na ręce Pielęgniarek i Położnych Oddziałowych, a także kierowników i koordynatorów komórek medycznych złożyła życzenia oraz poczęstunek dla wszystkich pielęgniarek i położnych. Tego dnia Szpital odwiedziła również Pani Alicja Zajączkowska - Starosta Lęborski i Pan Edmund Głombiewski - Wicestarosta Lęborski składając na ręce Naczelnej Pielęgniarki i Pielęgniarki Epidemiologicznej kwiaty wraz z podziękowaniami i życzeniami.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej