Centrum Zdrowia Psychicznego od 1 października w SPS ZOZ w Lęborku

Centrum Zdrowia Psychicznego od 1 października w SPS ZOZ w Lęborku

Z ogromną satysfakcją  informujemy, że Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku od dnia 1.10.2018 r. zapewnia koordynowaną opiekę pacjentom ze schorzeniami psychicznymi w Centrum Zdrowia Psychicznego w Lęborku,
w skład którego wchodzą:

•     Oddział Psychiatryczny

•          Oddział Psychogeriatryczny

•          Oddział Dzienny Psychiatryczny

•          Izba Przyjęć Szpitala

•          Poradnia Zdrowia Psychicznego

•          Zespół Leczenia Środowiskowego

Głównym celem powstania Centrum Zdrowia Psychicznego jest integracja zespołu medycznego, w tym lekarzy, pielęgniarek, psychologów, terapeutów, psychologów klinicznych, zarówno w leczeniu szpitalnym, jak i ambulatoryjnym z udziałem leczenia środowiskowego. W celu wyboru jak najkorzystniejszych dla Pacjenta rodzajów terapii oraz ich kompleksowego charakteru. Centrum spełnia funkcję drogowskazu dla często wykluczonej społecznie grupy ludzi, objętych schorzeniami psychiatrycznymi, tak aby zapewnić im niezaburzone funkcjonowanie zarówno w sferze zawodowej jak i społecznej.