Fumigator od PPH AMG sp. z o.o.

Firma AMG sp. z o.o. zakupiła dla SPS ZOZ w Lęborku fumigator o wartości ok 50 000 zł. Jest to urządzenie nieodzowne w szpitalu podczas panującej pandemii COVID-19.

Fumigator służy do dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania. Sucha mgła o wielkości około 5 mikronów dochodzi do wszystkich trudno dostępnych miejsc, także takich, gdzie nie jest możliwe użycie tradycyjnych środków do dezynfekcji. Metoda fumigacji nie uszkadza sprzętu elektronicznego znajdującego się na salach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii i innych miejscach, w których używa się wysoce specjalistycznych urządzeń. Stosowanie tej metody dezynfekcji pozwala ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń wśród pacjentów i personelu szpitala.

Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie AMG za zakup urządzenia, tym bardziej, że obecnie na rynku panuje bardzo ograniczony dostęp do tego typ sprzętów.