Informacje o numerach telefonów    59 86-35-202
1162038
Liczba odwiedzin

#GaszynChallange

Menu

#GaszynChallange

Służby mundurowe i urzędnicy w całym kraju biorą udział w akcji Gaszyn Challenge. Wyzwanie przyjął również Zespół Ratownictwa Medycznego SPS ZOZ w Lęborku.

Akcja Gaszyn Challenge polega na tym, że osoby nominowane wykonują 10 pompek. Każdy uczestnik powinien też wpłacić pieniądze na pomoc dla dzieci zmagających się z rdzeniowym zanikiem mięśni - SMA, a także nominować kolejne osoby do wzięcia udziału w tym wyzwaniu. Akcję zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, jako pomoc dla Wojtusia z Galewic, 18-miesięcznego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Organizatorzy akcji Gaszyn Challenge przekazali kilka dni temu informację, że udało się już zebrać potrzebną kwotę na leczenie Wojtusia.  Jednocześnie zaapelowali o kontynuację akcji
pn. „Pompujemy dla dzieciaków”. Każde województwo zbiera teraz środki dla innego dziecka -  województwo pomorskie  zaangażowane jest w zbiórkę pieniędzy dla Tosi i Darii.

ZRM Lębork do akcji Gaszyn Challange został nominowany przez  trzecią zmianę JRG Lębork. Do wykonania zadania nominował natomiast KPP Lębork, pierwszą zmianę JRG Lębork oraz Dyspozytornię Medyczną w Słupsku.

Teraz, gdy większość działań i akcji pomocowych skupia się na walce z koronawirusem, nie można zapominać o tym, że życie toczy się dalej i nadal są wśród nas osoby potrzebujące naszej pomocy.

 

 

Przejdź do góry strony