Informacje o numerach telefonów    59 86-35-202
1161910
Liczba odwiedzin

Laurka dla walczących z epidemią

Menu

Laurka dla walczących z epidemią

W kwietniu Pedagogiczne Biblioteki Wojewódzkie w Gdańsku i Słupsku zorganizowały szereg konkursów dla najmłodszych na czas epidemii pod hasłem „Siostro, bracie, zostań w chacie!". Jeden z nich skierowany był do przedszkolaków i uczniów klasy „0”, a jego celem było przygotowanie laurek dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, policji, strażaków i wszystkich tych, którzy pomagają innym w tym trudnym czasie.

Dzieci z ponad 40 miejscowości – również z Lęborka i Łeby, nadesłały ponad 83 laurki. Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni książkami, pamiątkowymi dyplomami i drobnych upominkami. Organizatorzy konkursu postanowili uhonorować także wszystkich uczestników konkursu dla najmłodszych i z wszystkich nadesłanych prac stworzyli plakat, na którym wykonane laurki układają się w kształt ogromnego serca. Plakat ten jest obecnie przekazywany szpitalom w całym województwie, aby podziękować lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym za ich ciężką pracę w walce z koronawirusem.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele lęborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku przekazali plakat również SPS ZOZ w Lęborku, gdzie zdobi on teraz ścianę sekretariatu dyrekcji.

Laurka dla walczących z epidemią

Przejdź do góry strony