Międzynarodowy Dzień Radiologii

8 listopada, w tym roku po raz szósty, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Radiologii.  Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wkład tej dziedziny diagnostycznej w skuteczne leczenie pacjentów.

Rentgenodiagnostyka jest jedną z najbardziej rozwijających się dyscyplin  opieki zdrowotnej. Takie pojęcia jak zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny, czy USG są powszechnie znane, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z przeznaczenia i wartości tych technik.

Dlatego w rocznicę odkrycia przez Wilhelma Conrada Röntgena promieni rentgenowskich obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Radiologii. Ideą tego dnia jest zwiększanie świadomości społecznej na temat znaczenia badań radiologicznych w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów oraz lepszego zrozumienia roli radiologów w świadczeniu opieki zdrowotnej.