Położne SPS ZOZ w Lęborku wzięły udział w XXVIII finale WOŚP

W ubiegłą niedzielę odbył się XXVIII finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród prawie 120 tys. wolontariuszy zbierających w całej Polsce i za granicą pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci znalazły się też Panie Położne pracujące w szpitalu.

Co roku podczas finału WOŚP stoisko naszego szpitala można znaleźć w Miejskiej Hali Sportowej. W tym roku Panie Położne sprzedawały na nim wypieki przygotowane przez siebie oraz innych pracowników szpitala. Pieniądze za sprzedane słodkości trafiały do skarbonki WOŚP, która zasiliła następnie konto fundacji.

Hasło 28. Finału brzmiało: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń niezbędnych do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

W poprzednich 27 edycjach fundacja  zebrała na potrzeby polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych. W ciągu ostatnich 20 lat również nasz szpital otrzymał wiele razy wsparcie w postaci sprzętu medycznego dla dzieci. Dzięki Orkiestrze Oddział Pediatryczny SPS ZOZ w Lęborku posiada m.in. nowe łózka, pulsoksymetry, kardiomonitory, aparat USG oraz aparat do lokalizowania naczyń krwionośnych.