Informacje o numerach telefonów    59 86-35-202
680503
Liczba odwiedzin

Rozpoczyna się Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Menu

Rozpoczyna się Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Dzień 1 sierpnia w 1990 r. został ustanowiony przez UNICEF Światowym Dniem Karmienia Piersią. Rozpoczyna on, trwający w dniach 1-7 sierpnia Tydzień Promocji Karmienia Piersią.

Celem obchodów tego dnia jest zachęcenie mam do karmienia naturalnego. W tym roku WHO we współpracy z UNICEF i innymi partnerami chce dodatkowo uwypuklić wagę wsparcia matek przez rodzinę, znajomych i pracodawców.

Pomimo tego, że karmienie piersią to zadanie mam, osoby z ich otoczenia, mogą także odegrać ważną rolę we wspieraniu i zachęcaniu ich do tego. Ojcowie powinni odciążać mamy z innych obowiązków i zapewniać im możliwie dużo czasu na relaks i odpoczynek. Przyjaciele i znajomi mogą pomagać w opiece nad starszym rodzeństwem, w zrobieniu zakupów, czy wspierać mamy emocjonalnie.

WHO rekomenduje, aby dzieci karmione były mlekiem matki do 6 miesiąca życia. Karmienie piersią wzmacnia więź między matką a dzieckiem, zmniejsza ryzyko zachorowania przez mamę na raka piersi, raka jajnika, cukrzycy typu 2 oraz chorób serca.*

SPS ZOZ w Lęborku, posiadający od 1996 r. tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku, gwarantuje wysoki standard opieki nad matką i noworodkiem oraz propaguje ideę karmienia naturalnego, realizując program "10 kroków do udanego karmienia piersią". W razie jakichkolwiek problemów i pytań związanych z karmieniem piersią służymy wszystkim mamom pomocą.

 

* - źródło: https://www.who.int/news-room/events/detail/2019/08/01/default-calendar/world-breastfeeding-week-2019

Rozpoczyna się Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Przejdź do góry strony