Spotkanie wigilijne z historią naszego szpitala

W ostatnim przedświątecznym tygodniu pracownicy SPS ZOZ w Lęborku spotkali się na tradycyjnym wigilijnym spotkaniu. Rozpoczęło się ono powitaniem i życzeniami od Dyrekcji szpitala oraz podziękowaniem za owocną wspólną pracę podczas kończącego się roku. Kapelan szpitala – o. Piotr Pospieszny złożył wszystkim życzenia słowami pięknej modlitwy św. Franciszka.

Przed udaniem się na świąteczny poczęstunek pracownicy mieli okazję posłuchać bardzo ciekawej opowieści o historii naszego szpitala, zaprezentowanej przez pracownika szpitalnej sterylizatorni i jednocześnie miłośnika historii współpracującego z Muzeum w Lęborku – Pana Zachariasza Frącka. Nasz „zakładowy historyk” zgromadził wiele informacji o historii szpitala minionych dekad, a swoją opowieść przedstawił na tle prezentacji przedstawiającej historyczne zdjęcia budynków, map, planów, ale przede wszystkim osób – tych, którzy byli tu przed nami.

Na naszym wigilijnym stole pojawiły się potrawy przygotowane przez szpitalną kuchnię. Panie kucharki przygotowały barszcz z pasztecikami oraz świąteczne słodkie wypieki. Nie zabrakło też ciast upieczonych przez amatorów piekarniczego rzemiosła z grona pracowników administracji, pielęgniarek oraz lekarzy.