SPS ZOZ w Lęborku został Laureatem Nagrody SUPERMEDICUS w kategorii "Szpitale Publiczne"

W tym roku startowało w konkursie ponad 60 placówek a wyróżniono tylko 17 z nich.

Nagroda została wręczona 24 października b.r. podczas Wielkiej Gali Wiktorii w Warszawie.

Podczas uroczystości, jak co roku, byli obecni przedstawiciele środowiska medycznego i biznesu, a nagrodę w imieniu SPSZOZ w Lęborku odebrała Pani Dyrektor Lidia Kodłubańska.

Organizatorem konkursu jest Warszawska Izba Przedsiębiorców, która z powodzeniem od 18 lat organizuje konkurs Wiktoria - Znak Jakości Przedsiębiorców. Ze względu na duże zainteresowanie nim branży medycznej, zadecydowano o zorganizowaniu odrębnego konkursu - SUPERMEDICUS. W tym roku impreza ta odbyła się po raz drugi.

Celem plebiscytu jest promocja osób oraz podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które znacząco wpływają na poziom oferowanych usług, ich dostępność oraz jakość, a także bezpieczeństwo pacjentów. Tegoroczną edycję konkursu SUPERMEDICUS patronami honorowymi objęli: Polskie Towarzystwo Lekarskie, Federacja Polskich Towarzystw Medycznych, Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Partnerami plebiscytu są portale: Znany Lekarz oraz MedMe, patronami medialnymi II edycji zostało 18 redakcji, w tym m.in. Biotechnologia.pl, eBiotechnologia.pl, Hipoalergiczni.pl, Świat Medycyny
i Farmacji, Inżynier i Fizyk Medyczny, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Forum Farmacji i Medycyny, eNewsroom, MedSukces.pl, MojaCukrzyca.org, Moda na Urodę, Zdrowe.net, CafeSenior, Zdronet.pl.

Kapituła Konkursu wyłoniła laureatów w piętnastu kategoriach. W skład Kapituły Konkursu wchodzą znani ludzie ze środowiska medycznego oraz nauki, kultury i mediów. Dzięki temu nagroda SUPERMEDICUS  gwarantuje  prestiż oraz daje gwarancje bezstronności i rzetelności.

Wśród laureatów konkursu w ubiegłym roku znalazły się :
Klinika ,,BUDZIK,” NZOZ klinika Prima – Dent, VIGGET SP. Z O.O., Nowodworskie Centrum Medyczne, Dolnośląskie Centrum Laryngologii MEDICUS, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Poddębickie Centrum Zdrowia SP. Z O.O., Centrum Medyczno-Diagnostyczne Artimex-Eurodent, Centrum Medyczne SWISS MEDICUS, Klinika Psychoterapii i Rozwoju Osobistego GABCLINIC oraz pracownia ultrasonograficzna ULTRAMEDICA. W kategorii „Osobowość Roku Branży Medycznej” wyróżniony został prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik - autorytet lekarski w dziedzinie okulistyki.”

(zdjęcie z Gali: ŻELAZNA Studio)