Stoisko naszego szpitala na festynie w Dzięcielcu

Mieszkańcy Dzięcielca (gmina Łęczyce, powiat wejherowski) w ubiegłą sobotę mieli okazje skorzystać z bezpłatnych badań wykonywanych przez pielęgniarki i położne naszego szpitala. Przedstawicielki naszego szpitala można było spotkać w jednym ze stoisk na wakacyjnym festynie w tej miejscowości. Impreza organizowana była przez panią sołtys Beatę Grabowską, która jest także pielęgniarką na naszym Oddziale Chirurgicznym.

Nasz namiot cieszył się ogromnym zainteresowaniem i chwilami ustawiała się do niego niemała kolejka chętnych, aby zbadać poziom cukru, ciśnienie krwi oraz nauczyć się samobadania piersi. Nasze pielęgniarki i położne, jak zawsze z uśmiechem i profesjonalizmem, dokonywały pomiarów oraz odpowiadały na pytania o profilaktykę zdrowotną i ofertę szpitala.

Po raz kolejny okazało się, że warto korzystać z tego typu okazji, aby poddać się badaniu. Spośród 130 osób, którym pobrano krew do badania cukru oraz zmierzono ciśnienie, u kilkunastu zaobserwowano podwyższone wyniki i zalecono dalszą kontrolę u lekarza rodzinnego.