220638

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku

Dnia 7.11.2018 r. SPS ZOZ w Lęborku odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Była to wizyta zorganizowana w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.  W ramach tej akcji Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku zaprosiła nasz szpital do programu „Otwarta Firma”. Udział w nim daje szkole możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania dalszej edukacji, natomiast  szpital ma okazję przedstawić swoją działalność oraz zachęcić uczniów do wybrania dla siebie ścieżki edukacyjnej związanej ze służbą zdrowia.

Na spotkaniu przybyłych gości przywitał Dyrektor SPS ZOZ w Lęborku- Lidia Kodłubańska oraz Specjalistki Rehabilitacji Medycznej- lek. Stefania Matuszewska i dr Elżbieta Rajkowska-Labon- nauczyciel akademicki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która przedstawiła ciekawą prezentację na temat zawodu fizjoterapeuty wraz z podstawami anatomii ludzkiego ciała. Kolejnym punktem wizyty była przerwa na drugie śniadanie, zorganizowana przez szpitalny bufet. Po poczęstunku uczniowie udali się do budynku szpitala, by zwiedzić Dział Fizjoterapii i przekonać się jak wygląda pełnienie zawodu w praktyce.

Mamy nadzieję, że wizyta w szpitalu była dla uczniów ciekawą lekcją i że pomoże im wybrać dalszą drogę edukacji.