Dieta Mamy

Drogie  MAMY!

Milo nam jest poinformować, że nasz Szpital przystąpił do pilotażowego programu „Standard żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym DIETA MAMY”. Program jest finansowany w ramach ubezpieczenia społecznego ze środków NFZ.

Celami programu są:

  • Podniesienie jakości żywienia pacjentek;
  • Zwiększenie satysfakcji pacjentek z hospitalizacji;
  • Zwiększenie wiedzy przyszłych mam dotyczących zasad zdrowego żywienia;
  • Wyrobienie dobrych nawyków pacjentek w zakresie właściwego odżywiania.

Szpital, aby moc przystąpić do programu, musiał spełnić szereg wymogów dotyczących m.in. pozyskiwania i jakości surowców, ich przygotowywania i transportu posiłków (SPS ZOZ w Lęborku posiada certyfikat ISO 2200:2005 w zakresie bezpieczeństwa żywności).

W ramach programu, przebywając w szpitalu otrzymasz  5 posiłków dziennie, przygotowywanych w naszej kuchni i odpowiednio dostosowanych do twoich potrzeb.  Udział każdej z grup żywności w przygotowanych dla ciebie posiłkach (warzywa i owoce, produkty zbożowe, nabiał, mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych i jaja, tłuszcze, napoje)  będzie zgodny z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.  

Podczas pobytu w szpitalu  możesz skorzystać z porady naszego dietetyka. Konsultacje odbywają się w każdy wtorek i środę w godzinach 12.00-15.00.  Chęć uzyskania porady należy zgłosić położnej.

Po opuszczeniu szpitala możesz za pośrednictwem poczty elektronicznej dietamamy@szpital-lebork.com.pl skontaktować się z naszym specjalistą i uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania (program nie obejmuje opracowania indywidualnych diet).  Możesz również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: https://poradnia.ncez.pl/.

Zapewne wiesz jaką ważną role w życiu przyszłej mamy i mamy karmiącej odgrywa prawidłowa dieta i aktywność fizyczna, dlatego zachęcamy Cię do obwiedzenia strony internetowej  Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej  https://ncez.pl/ciaza-i-macierzynstwo lub https://ncez.pl/strona-glowna  oraz  Instytutu Żywności i żywienia http://www.izz.waw.pl/ gdzie znajdziesz wiele cennych porad jak  zadbać  o zdrowie swoje i swojego dziecka.

Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi (pozytywne lub też negatywne)  dotyczące naszych posiłków zgłoś je Położnej Oddziałowej, Dietetykowi, dokonaj wpisu w księdze SKARG i WNIOSKÓW ODDZIAŁU lub na adres: dietamamy@szpital-lebork.com.pl