Informacje o numerach telefonów    59 86-35-202
2199435
Liczba odwiedzin
Background Image

Drogie  MAMY!

Nasz Szpital przystąpił do pilotażowego programu Standard żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym DIETA MAMY. Program jest finansowany w ramach ubezpieczenia społecznego ze środków NFZ.

Celami programu są:

  • podniesienie jakości żywienia pacjentek,
  • zwiększenie satysfakcji pacjentek z hospitalizacji,
  • zwiększenie wiedzy przyszłych mam dotyczących zasad zdrowego żywienia,
  • wyrobienie dobrych nawyków pacjentek w zakresie właściwego odżywiania.

Nasz Szpital, aby przystąpić do programu, musiał spełnić szereg wymogów dotyczących m.in. pozyskiwania i jakości surowców, ich przygotowywania i transportu posiłków - SPS ZOZ w Lęborku posiada certyfikat ISO 2200 w zakresie bezpieczeństwa żywności.

W ramach programu, przebywając w szpitalu otrzymasz 5 posiłków dziennie, przygotowywanych w naszej kuchni i odpowiednio dostosowanych do twoich potrzeb. Udział każdej z grup żywności w przygotowanych dla ciebie posiłkach (warzywa i owoce, produkty zbożowe, nabiał, mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych i jaja, tłuszcze, napoje) będzie zgodny z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.  

Podczas pobytu w szpitalu możesz skorzystać z porady naszego dietetyka. Konsultacje odbywają się w każdy wtorek i środę, w godzinach od 12.00 do 15.00. Chęć uzyskania porady należy zgłosić położnej.

Po opuszczeniu szpitala możesz za pośrednictwem poczty elektronicznej skontaktować się z naszym specjalistą i uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania (program nie obejmuje opracowania indywidualnych diet). Adres e-mail dietamamy@szpital-lebork.com.pl.

Możesz również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line na stronie internetowej Centrum Dietetycznego.

Zapewne wiesz jaką ważną role w życiu przyszłej mamy i mamy karmiącej odgrywa prawidłowa dieta i aktywność fizyczna, dlatego zachęcamy Cię do obwiedzenia strony internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej lub Instytutu Żywności i Żywienia, gdzie znajdziesz wiele cennych porad jak  zadbać  o zdrowie swoje i swojego dziecka.

Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi (pozytywne lub negatywne) dotyczące naszych posiłków zgłoś je Położnej Oddziałowej, Dietetykowi, dokonaj wpisu w księdze Skarg i wniosków oddziału lub na adres e-mail dietamamy@szpital-lebork.com.pl.

Poniżej zamieszczamy jadłospisy dla I, II i III trymestru oraz okresu laktacyjnego.

Przejdź do góry strony