Informacje o numerach telefonów    59 86-35-202
2416754
Liczba odwiedzin
Background Image
Zdążyć przez cukrzycą

SPS ZOZ w Lęborku jako podwykonawca dużego projektu koordynowanego przez Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. realizuje bezpłatny program profilaktyczny „Zdążyć przed cukrzycą”. Jest on skierowany do osób w wieku od 35 do 64 lat i ma na celu prewencję cukrzycy typu 2.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety znajdującej się na stronie Zdążyć przed cukrzycą i ewentualnego zidentyfikowania zagrożenia cukrzycą, a tym samym zakwalifikowania się do udziału w bezpłatnym programie. W celu uzyskania pełnej informacji zapraszamy do kontaktu z Poradnią POZ przy SPS ZOZ pod numerem 601 651 059 od poniedziałku do piątku w godzinach od 1200 do 1400.

Cukrzyca jest chorobą prowadzącą do szeregu powikłań, wśród których najczęściej występuje postępująca utrata wzroku, niedokrwienie kończyn dolnych z koniecznością amputacji, choroby wieńcowe, niewydolność nerek. Cukrzycy można jednak zapobiegać. Szacuje się, że ponad połowę przypadków zachorowań na cukrzycę typu 2 wywołują czynniki środowiskowe, na które mamy wpływ. Warto je zidentyfikować i zwalczyć, aby uniknąć powikłań, które skracają życie.

Zapobieganie rozwojowi cukrzycy typu 2 polega między innymi na dbaniu o utrzymanie prawidłowej masy ciała przez właściwą dietę i regularną aktywność fizyczną. Cukrzyca typu 2 dawniej nazywana była cukrzycą starczą, ale ze względu na epidemię otyłości wiek zapadania na tą chorobę znacznie się obniżył i obecnie występuje ona coraz częściej u osób z nadwagą w młodszym wieku.

Przejdź do góry strony