Utworzono: 22-09-2020

Od 6 miesięcy wszyscy żyjemy w nowej rzeczywistości społecznej. Na nowo definiujemy „starą” higienę, przypominamy sobie dawno zapomniane zasady bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Dezynfekujemy otoczenie w wymiarze nie do pomyślenia jeszcze rok temu. Nikt z nas nie wie, jak długo przyjdzie nam żyć w aktywnej obecności koronowirusa. Wiemy natomiast, że potrzebujemy świadomej i skutecznej troski o siebie nawzajem.

W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomagają zaproszeni do współpracy przez Narodowy Fundusz Zdrowia przy tworzeniu cyklu 10 filmów eksperci, którzy udzielają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pacjentów pytania. Z poniżej zamieszczonych krótkich filmów można dowiedzieć się m.in. jak w bezpieczny sposób korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej, czy dlaczego ważne jest, by nie zaniedbywać badań profilaktycznych w czasie epidemii.

Cykl filmów dostępny jest na kanale Akademia NFZ na You Tube pod linkiem https://tiny.pl/7j5tr oraz poniżej.

1. Wstęp:

2. Wiedza oparta na faktach (jak weryfikować informacje na temat koronawirusa)

3. Higiena i bezpieczeństwo

4. Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)?

5. Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)?

6. Jak korzystać z opieki szpitalnej?

7. W zdrowym ciele zdrowy duch!

8. Żywienie ma znaczenie!

9. Podróże bez ryzyka

10. Praca w nowej rzeczywistości