Pobyt w szpitalu i wypis
Pobyt w szpitalu i wypis
Pobyt w szpitalu i wypis
Pobyt w szpitalu i wypis

PRZYJĘCIE DO SZPITALA

Otrzymałeś/aś od swojego lekarza skierowanie do szpitala. Co dalej? W przypadku przyjęć pilnych/nagłych, musisz zgłosić się ze skierowaniem (jeśli je posiadasz) i dokumentem tożsamości na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tam po przeprowadzonym badaniu lekarskim i wstępnej diagnostyce zostanie podjęta decyzja o przyjęciu na oddział szpitalny, skierowaniu do innej placówki medycznej lub do leczenia w warunkach ambulatoryjnych.

W przypadku przyjęć planowych, należy wyznaczyć termin przyjęcia. W pierwszej kolejności musisz udać się do Biura Obsługi Pacjenta, które znajduje się na parterze budynku Głównego Szpitala, pomiędzy Laboratorium Analitycznym a Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub do właściwego punktu kwalifikacyjnego. Tam Twoje dane zostaną wprowadzone do naszego systemu informatycznego, a następnie zostaniesz poinformowany/a o terminie kwalifikacji do przyjęcia na oddział lub zostaniesz bezpośrednio skierowany/a do punktu kwalifikacyjnego. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia oraz dokument tożsamości. Po pomyślnej kwalifikacji lekarz poinformuje Cię o terminie przyjęcia na oddział.

PRZYBORNIK PACJENTA

Udając się do szpitala zabierz ze sobą kilka niezbędnych rzeczy, takich jak: pasta i szczoteczka do zębów, mydło, przybory do golenia, ręcznik, bieliznę, obuwie zmienne (np. klapki pod prysznic), piżama, szlafrok. Nie należy przynosić ze sobą rzeczy drogocennych, biżuterii lub dużej ilości pieniędzy. Jeżeli jednak zdecydujesz się zabrać ze sobą takie rzeczy to masz możliwość przekazania ich do depozytu. Rodzice lub opiekunowie mogą przynieść dla dzieci ich ulubione maskotki, zabawki, gry, książki itd.

WYPIS ZE SZPITALA

Ze szpitala zostaniesz wypisany/a gdy Twój stan zdrowia nie będzie wymagać dalszej hospitalizacji lub gdy niezbędne będzie kontunuowanie leczenia w innej placówce medycznej. O wypisie do domu zostaniesz poinformowany/a (lub Twoi bliscy) przez lekarza prowadzącego leczenie lub lekarza dyżurnego najczęściej podczas obchodu. Jeżeli Twój stan zdrowia będzie tego wymagać, lekarz wystawi zlecenie na transport sanitarny, który odwiezie Cię do miejsca zamieszkania.

Wypis ze szpitala może nastąpić również w formie wycofania zgody na hospitalizację, czyli tzw. wypis na żądanie pacjenta. Taka decyzja może zostać podjęta po uprzedniej rozmowie z lekarzem. Drugim szczególnym trybem zakończenia hospitalizacji jest wypisanie pacjenta z uwagi na rażące naruszanie przez niego regulaminu szpitala lub oddziału, lecz nastąpi to tylko wtedy, gdy zaprzestanie udzielania świadczeń nie będzie powodować niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia pacjenta.

Zdjęcia: designed by Freepik