DANE KONTAKTOWE
Sekretariat: 59 8635 271
Kierownik: 59 8635 286
E-mail: zpo@szpital-lebork.com.pl
Kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego: Millenia Zakrzewska
Sekretarka medyczna: Mariola Maszota
LOKALIZACJA ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO-OPIEKUŃCZEGO
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy zlokalizowany jest na V piętrze budynku głównego SPS ZOZ w Lęborku - dojazd windami znajdującymi się pomiędzy Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii a Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.
PRZYJĘCIE DO ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO-OPIEKUŃCZEGO
Podstawą przyjęcia do zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego jest:
- skierowanie do zakładu i zgoda pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego,
- decyzja sądu opiekuńczego - wówczas nie jest wymagane dostarczenie dokumentów wymienionych poniżej w MATERIAŁACH DO POBRANIA, za wyjątkiem oświadczenia dotyczącego dokonywania płatności.
Skierowanie do zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego na podstawie wniosku pacjenta/opiekuna prawnego. Do wniosku o wydanie skierowania dołącza się wzór wywiadu pielęgniarskiego i zaświadczenia lekarskiego oraz karty oceny świadczeniobiorcy kierowanego do zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego lub przebywającego w zakładzie opiekuńczo leczniczym opartej na skali Barthel. Dokumenty wypełnia pielęgniarka i lekarz podmiotu leczniczego wystawiającego skierowanie do zakładu.
Do niżej wymienionych dokumentów należy dołączyć kserokopię dokumentacji z dotychczasowego leczenia oraz dokumentów stwierdzających wysokość dochodów pacjenta, np. decyzję organu rentowego lub emerytalno-rentowego o wysokości emerytury, renty, zasiłku stałego.
Komplet dokumentów należy dostarczyć Kierownikowi Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego SPS ZOZ (V piętro głównego budynku Szpitala) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00.
ZAKRES UDZIELANYCH ŚWIADCZEŃ
Świadczenia w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, udzielane są pełnoletniemu świadczeniobiorcy wymagającemu ze względu na stan zdrowia całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz kontynuacji leczenia, a niewymagającemu hospitalizacji w oddziale szpitalnym, który w ocenie skalą poziomu samodzielności, zwaną dalej „skalą Barthel”, otrzymał 40 punktów lub mniej.
Do zakładu opiekuńczego nie przyjmuje się świadczeniobiorcy, który w ocenie skalą Barthel otrzymał 40 punktów lub mniej, jeżeli podstawowym wskazaniem do objęcia go opieką jest zaawansowana choroba nowotworowa, choroba psychiczna lub uzależnienie.
Świadczenia udzielane w Zakładzie obejmują:
- świadczenia udzielane przez pielęgniarkę;
- rehabilitację ogólną w podstawowym zakresie, prowadzoną w celu zmniejszenia skutków upośledzeni ruchowego oraz usprawnienia ruchowego;
- świadczenia psychologa;
- terapię zajęciową;
- leczenie farmakologiczne;
- leczenie dietetyczne;
- zaopatrzenie w wyroby medyczne,
- edukację zdrowotną polegającą na przygotowaniu świadczeniobiorcy i jego rodziny lub opiekuna do samoopieki i samopielęgnacji w warunkach domowych;
- w zakresie koniecznym do wykonania świadczeń gwarantowanych świadczeniodawca zapewnia świadczeniobiorcy nieodpłatnie:
- badania diagnostyczne;
- leki.
MATERIAŁY DO POBRANIA
Wniosek o wydanie skierowania do zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego
Wywiad pielęgniarski i zaświadczenie lekarskie
Karta oceny pacjenta kierowanego do zakładu opiekuńczego
Skierowanie do zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego
Oświadczenie dotyczące dokonywania płatności za wyżywienie i zakwaterowanie w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym
Zobowiązanie do odbioru pacjenta w dniu wypisu i zapewnienia dalszej opieki
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie kierowania do zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych710.33 kB
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej1.51 MB
- Informacja dotycząca finansowania świadczeń opieki w ramach Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego75.72 kB
Gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej SPS ZOZ z siedzibą w Lęborku oraz w Łebie realizują kompleksową opiekę zdrowotną dla mieszkańców regionu oferując poszerzony zakres świadczeń prowadzony w modelu koordynowanym. Dzięki dwóm lokalizacjom pacjenci mogą liczyć na łatwy dostęp do wykwalifikowanego personelu medycznego oraz nowoczesnych metod wykonywania badań dodatkowych. Placówki zapewniają profesjonalną opiekę medyczną kładąc nacisk na wysoką jakość procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz komfort leczenia oparty o optymalne rozwiązania organizacyjne.