Utworzono: 11-04-2019

Szanowni Pacjenci,

Z dużą satysfakcją pragniemy poinformować, że już po raz trzeci lęborski Szpital zdobył prestiżowy CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY przyznawany przez Ministra Zdrowia w ramach Programu Akredytacji Szpitali. Program Akredytacji Szpitali funkcjonuje w Polsce od 1998 roku. Został opracowany i jest prowadzony przez Ośrodek Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) w Krakowie na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. W pracach nad programem współpracowano z zagranicznymi ekspertami, Naczelną Radą Lekarską, Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Szpitalnictwa, Stowarzyszeniem Menedżerów Opieki Zdrowotnej, Stowarzyszeniem Dyrektorów Szpitali, Szkołą Zdrowia Publicznego CM UJ, a także z Towarzystwem Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce.

Podmiot leczniczy, który chce otrzymać certyfikat akredytacyjny musi spełniać tzw. standardy akredytacyjne (na poziomie minimum 75%). Normy te dotyczą szerokiego spektrum działalności szpitala i obejmują  zarówno  aspekty medyczne  oraz takie obszary:   poprawa jakości i bezpieczeństwa pacjenta, przestrzeganie praw pacjenta, odżywianie  oraz zarządzanie.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników, Szpital w Lęborku podczas ostatniego przeglądu akredytacyjnego, uzyskał wynik na poziomie 90% spełnienia wszystkich standardów, co usytuowało nas na czołowej pozycji wśród wszystkich 199 szpitali akredytowanych (wyższy wynik uzyskało tylko 9 jednostek)*.

Co oznacza akredytacja dla pacjenta? Wybierając szpital akredytowany, pacjent istotnie ogranicza ryzyko związane z procesem leczenia. Wdrożone i utrzymywane standardy stają się gwarantem bezpieczeństwa pacjenta na znacznie wyższym poziomie. Istotą akredytacji jest również ciągłe doskonalenie, dlatego też działając zgodnie z naszą misją „Dążymy do udzielania świadczeń zdrowotnych o najwyższej jakości”  jesteśmy w stałym procesie poprawy jakości w Waszym Szpitalu.

Kamila Miotke
Pełnomocnik Zintegrowanego Systemu Zarządzania

*informacja pochodzi ze strony internetowej CMJ

Kolejny Certyfikat Akredytacyjny