Utworzono: 20-02-2024
Otwarcie "Serenadowego Kącika" na Oddziale Pediatrycznym

W piątek 16 lutego w Oddziale Pediatrycznym SPS ZOZ został oficjalnie otwarty „Serenadowy kącik”, który będzie umilał Najmłodszym Pacjentom pobyt w szpitalu za sprawą zaangażowania i mobilizacji Mieszkańców powiatu lęborskiego i innych miejscowości całego województwa. To dzięki  codziennemu oddawaniu głosów w konkursie "Serenada dla dzieci" organizowanym przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek z Radzynia udało się zebrać aż 56617 głosów i zdobyć pierwsze w skali całego kraju miejsce w akcji.

W otwarciu kącika zabaw wzięła udział Pani Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Pani Marta Frankowska – Dyrektor SPS ZOZ, Zastępca Dyrektora ds. Finansowych – Pan Adam Hoffmann, Naczelny Lekarz Szpitala – Pan Artur Barna, Lekarz Specjalista Oddziału Pediatrycznego Pani Elżbieta Serafinowicz, Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Pediatrycznego – Pani Krystyna Miks oraz Pan Paweł Gaca – Prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek oraz Pani Aneta Mostowiec – Rzecznik prasowy firmy.

Kącik zabaw tworzy duża interaktywna zabawka, zaprojektowana w konsultacji z pedagogami oraz psychologami dziecięcymi. Zawiera cztery gry edukacyjne, które znakomicie rozwijają koordynację ruchową i koncentrację uwagi oraz pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Jest to znakomita alternatywa dla popularnych obecnie gier i zabaw elektronicznych. Dodatkowo kącik wyposażony jest w dziecięce mebelki w kolorystyce ciepłej żółci z ornamentami wymalowanych dziurek w serze, co bardzo przypadło do gustu Maluszkom. Dzieci mogą usiąść przy stoliku, gdzie rysują, kolorują, czy układają klocki oraz wspólnie spędzają czas na rozmowach, co powoduje, że zapominają o chorobie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głosy w konkursie!