„Paczka Puszatka” dla Oddziału Pediatrycznego
Utworzono: 07-07-2020

Akcja „Dołącz do Paczki Puszatka” to inicjatywa Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Jej celem jest wyposażenie oddziałów pediatrycznych w Polsce, które zgłoszą taką potrzebę, w materiały edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Akcja ma walor edukacyjny i psychologiczny. Ma na celu nie tylko umilić czas przebywającym w placówkach medycznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, ale także pozwolić im chociażby na moment oderwać się od choroby i zmartwień z niej wynikających. Przekazane materiały mają służyć nauce przez zabawę i przyczynić się do wsparcia procesu powrotu małych pacjentów do zdrowia.

SPS ZOZ w Lęborku także przystąpił do tej akcji i dziś do Oddziału Pediatrycznego trafiła przesyłka z zestawami materiałów edukacyjnych dla pięcio- i sześciolatków, o wartości ponad 13 tys. zł. Dzieci przebywające na oddziale będą miały do dyspozycji  książki, ćwiczenia, wycinanki i inne pomoce dydaktyczne.

W imieniu Małych Pacjentów i ich Rodziców serdecznie dziękujemy inicjatorom akcji za przekazane dary!