Utworzono: 04-01-2023
Prof. dr hab. n. med. Zoran Stojčev dołączył do SPSZOZ

Dyrekcja SPS ZOZ informuje, że do Zespołu Lekarzy Chirurgów Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku dołączył prof. dr hab. n. med. Zoran Stojčev, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Dzięki doświadczeniu klinicznemu Pana Profesora Pacjenci z powiatu lęborskiego i okolicznych powiatów będą mieli zapewniony jeszcze szerszy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej świadczonej na najwyższym poziomie.

Zoran Stojčev ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu w 1988 r. w Bratysławie. Swoje doświadczenie rozwijał kolejno w: Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, Imperial College w Londynie, Klinice Chirurgii Onkologicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a od 2016 r. do chwili obecnej pełni funkcję Kierownika Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej w Radomskim Centrum Onkologii. W 1991r. zdobył pierwszy stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej, a w 1995 r. tytuł specjalisty chirurgii ogólnej i tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej. W 2000 r. obronił pracę doktorską w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, następnie w roku 2015 obronił pracę habilitacyjną na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Prof. dr hab. n. med. Zoran Stojčev jest członkiem licznych towarzystw naukowych, a także autorem i współautorem wielu publikacji krajowych i zagranicznych, dotyczących aspektów klinicznych schorzeń leczonych na prowadzonych przez niego oddziałach.

W SPS ZOZ Prof. dr hab. n. med. Zoran Stojčev prowadzi konsultacje oraz operacje z zakresu chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Jest także członkiem Konsylium Onkologicznego. Przyjmuje pacjentów w Poradni Onkologicznej. Wizytę można umówić osobiście lub telefonicznie w Centralnej Rejestracji.