Utworzono: 02-10-2023

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej rozpoczął wieloetapowy i długo wyczekiwany remont, który obejmuje Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z Traktem Porodowym, Oddział Neonatologiczny, Oddział Pediatryczny, a także Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy.

Ten ambitny i strategiczny projekt ma na celu poprawę warunków leczenia i opieki, zwłaszcza dla najbardziej wrażliwych grup pacjentów – kobiet w ciąży, noworodków, dzieci oraz osób starszych i wymagających stałej opieki. Realizacja tego projektu to zobowiązanie Dyrekcji i całej Załogi SPS ZOZ do zapewnienia najwyższego standardu opieki medycznej oraz komfortu pacjentów.

Prace budowlano-remontowe są przeprowadzane etapowo, z dbałością o minimalizację niedogodności w codziennej działalności SPS ZOZ. Poszczególne etapy zostały szczegółowo zaplanowane oraz są koordynowane, w taki sposób, aby dzięki starannej organizacji i współpracy z personelem medycznym, wykonawcami, a także pacjentami, zapewnić ciągłość opieki medycznej i działalności każdej z komórek organizacyjnych.

Prowadzone prace przyczynią się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów oraz podniesienia jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Nowoczesna infrastruktura oraz wyposażenie pozwolą personelowi SPS ZOZ pracować jeszcze sprawniej i skuteczniej, a tym samym zapewnić efektywną opiekę medyczną o najwyższej jakości.

Projekt jest wyrazem zaangażowania SPS ZOZ w ciągłe doskonalenie opieki zdrowotnej. Jesteśmy dumni, że możemy inwestować w infrastrukturę placówki, aby sprostać rosnącym potrzebom pacjentów. Działając wspólnie jako społeczność medyczna i lokalna, dążymy do zapewnienia najwyższych standardów opieki, co stanowi znaczący krok ku poprawie ochrony zdrowia mieszkańców regionu.

Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie, a także za wsparcie i cierpliwość w trakcie realizacji prac, które sprawią, że oferowana przez SPS ZOZ opieka zdrowotna stanie się jeszcze bardziej dostępna i nowoczesna. Będziemy regularnie informować o postępach prac oraz zmianach w organizacji opieki medycznej, aby zapewnić jak najmniejsze niedogodności wynikające z remontu. Wierzymy, że wprowadzane zmiany przyniosą wiele korzyści całej lokalnej społeczności – pacjentom, ich rodzinom i osobom bliskim oraz personelowi SPS ZOZ.

Środki finansowe na realizację inwestycji w wysokości 17 877 962,40 zł pochodzą z dotacji otrzymanej przez Powiat Lęborski w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.