Utworzono: 15-06-2023
SPS ZOZ laureatem Pomorskiej Nagrody Jakości

Z dumą informujemy, że Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku otrzymał tytuł Brązowego Laureata Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Uroczyste rozdanie statuetek odbyło się 6 czerwca w Domu Technika NOT w Gdańsku.

Organizatorem Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości jest Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku. Nad Konkursem czuwa kapituła, w skład której wchodzą eksperci z dziedziny zarządzania, przedstawiciele organizacji pracodawców, a także Samorządu Województwa. Pierwszy raz nagrody przyznano w 1997 roku. Od tego czasu co roku Kapituła Konkursu docenia i nagradza dokonania pomorskich przedsiębiorstw i organizacji na polu zarządzania przez jakość i samodoskonalenia się w tym zakresie.

W tym roku z okazji 25-lecia odbyła się specjalna edycja Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości, do której zaproszono dotychczasowych uczestników i przyznano wyróżnienia organizacjom, które na przestrzeni lat uzyskały największy progres.

Pierwsze miejsce w kategorii „Duże organizacje publiczne” – z wyróżnieniem Złotego Laureata uzyskała Politechnika Gdańska. Drugie – ex aequo - COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. oraz Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. Na trzecim miejscu – z wyróżnieniem Brązowego Laureata uplasowały się kolejne dwie lecznice: Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.