Wykład dr Pawła Grzesiowskiego
Utworzono: 07-10-2020

We wtorek 6 października  w SPS ZOZ odbył się wykład  dr Pawła Grzesiowskiego nt. kluczowych zagadnień związanych z ograniczaniem skutków pandemii COVID-19.

Dr Grzesiowski przyjechał do lęborskiego szpitala na zaproszenie Dyrektor Marty Frankowskiej w celu wygłoszenia wykładu dotyczącego najnowszych danych na temat diagnostyki zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, dostępnych metod leczenia osób zakażonych, zasad efektywnej profilaktyki szerzenia się zakażeń – szczególnie wśród pacjentów oraz personelu medycznego, jak również organizacji udzielania świadczeń w celu ograniczenia możliwości transmisji. Po wykładzie nastąpiła część seminaryjna z możliwością zadawania pytań.

Dr Paweł Grzesiowski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorem nauk medycznych, specjalistą w zakresie pediatrii, immunologiem, ekspertem w dziedzinie profilaktyki zakażeń, w tym dotyczących COVID-19. Jest autorem lub współautorem 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii i kontroli zakażeń oraz zakażeń szpitalnych. Zawodowo związany jest m.in. z: Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Warszawie, Zakładem Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie, Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie oraz Fundacją Instytut Profilaktyki Zakażeń. Naukowo natomiast związany jest ze Szkołą Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.