Utworzono: 13-02-2023
Zaproszenie do udziału w ankiecie "Głos matek"

Serdecznie zachęcamy Panie, które urodziły Dzieci w SPS ZOZ w ciągu ostatnich trzech lat kalendarzowych, do wypełniania anonimowej ankiety, która pozwoli zgromadzić dane na temat tego, jak wygląda opieka okołoporodowa w polskich szpitalach. Wyniki ankiet są prezentowane na portalu gdzierodzic.info. Na podstawie zebranych odpowiedzi powstaje również ranking szpitali i oddziałów położniczych „Głos matek” Fundacji Rodzić po Ludzku.

Fundacja Rodzić po Ludzku od lat monitoruje opiekę okołoporodową w Polsce – sprawdza, jak szpitale opiekują się kobietami i ich dziećmi, jak przestrzegają Standardów Organizacyjnych Opieki Okołoporodowej. Robią to, żeby poznać opinię kobiet o porodówkach i jeśli sytuacja tego wymaga, interweniować tam, gdzie dochodzi do łamania prawa. Przez 25 lat działalności Fundacji udało się wprowadzić wiele pozytywnych zmian w polskich szpitalach, właśnie dzięki głosom matek.

Wypełnienie ankiety zajmuje około 10-15 minut. Można ja przerwać i wrócić do odpowiedzi później. Ankieta jest anonimowa, a uzyskane dane będą wykorzystane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień statystycznych.

Zachęcamy do udzielania szczerych odpowiedzi na wszystkie pytania oraz podzielenie się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Aby wypełnić ankietę należy kliknąć: https://ankieta.rodzicpoludzku.pl/email.