Lęborskie Dni Walki z Depresją
Utworzono: 15-02-2024

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku wraz z Centrum Zdrowia Psychicznego SPS ZOZ w Lęborku organizują w dniach
15-23.02.2023 r. cykl wydarzeń w ramach Lęborskich Dni Walki z Depresją pod honorowym patronatem Pani Alicji Zajączkowskiej – Starosty Lęborskiego.

Cykl otwiera wykład pt. „Depresja dla Seniorów” dla Słuchaczy Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbędzie się 15 lutego. Poprowadzi go Pani Magdalena Olszewska-Szreder - lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii - Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego.

W dniu 22 lutego w sali wykładowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych odbędzie się spotkanie dla uczniów oraz zaproszonych gości, podczas którego Pani prof. dr hab. Mariola Bidzan – specjalista w dziedzinie psychologii klinicznej, poprowadzi wykład pt. „Powrót do uśmiechu”, po którym przewidziana jest dyskusja nt. faktów i mitów nt. depresji na kanwie pytań sformułowanych przez uczniów klas IV.

Tego samego dnia na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Lęborka i okolic na wydarzenie otwarte organizowane w Lęborskim Centrum Kultury Fregata. Spotkanie rozpocznie wykład pt. „Normalizacja wiedzy o depresji i psychiatrii” Pana dr n.med. Piotra Wierzbińskiego, który omówi istotę depresji. Następnie w programie spotkania przewidziana jest projekcja filmu pt. „Ukryte piękno”, po niej planowany jest panel dyskusyjny z udziałem Pani prof. dr hab. Marioli Bidzan – specjalisty w dziedzinie psychologii klinicznej i Pana dr n. med. Piotra Wierzbińskiego – lekarza specjalisty w dziedzinie psychiatrii. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Kolejny dzień otwiera wydarzenie z uczestnictwem zaproszonych przedstawicieli Organizacji Pozarządowych oraz innych instytucji w Wieży Ciśnień – Muzeum Miasta Lęborka. Pan Michał Grzenkowicz przedstawi działalność Centrum Zdrowia Psychicznego SPS ZOZ w Lęborku jako realizatora pilotażu reformy Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, a następnie
Pan dr n. med. Piotr Wierzbiński poprowadzi wykłady pt.: „Zapobieganie dyskryminacji” oraz „Aktywizacja społeczna i zawodowa”. Tego samego dnia w sali konferencyjnej SPS ZOZ w Lęborku również Pan dr n. med. Piotr Wierzbiński przedstawi wykład dla lekarzy pt. „Depresja – różne twarze, różne leki, różni pacjenci”.

Także w dniu 23 lutego w sali konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie Pani prof. dr hab. Mariola wygłosi wykład pt. „Powrót do uśmiechu”. Następnie Pani Joanna Rogalska – asystent zdrowienia przedstawi prezentację pt. „Rola asystenta zdrowienia w procesie zdrowienia pacjentów”, a na zakończenie Pan Michał Grala – lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie psychiatrii zaprezentuje wykład pt. „Opieka koordynowana nad pacjentem CZP – studium przypadku”.

PLIKI DO POBRANIA

Agenda Lęborskich Dni Walki z Depresją