Utworzono: 16-03-2023
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

Uprzejmie informujemy, że przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lęborku działalność rozpoczął Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. W zakładzie świadczenia udzielane są pełnoletnim pacjentom, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz kontynuacji leczenia, lecz nie wymagają hospitalizacji w warunkach oddziału szpitalnego.

Świadczenia udzielane w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym obejmują m.in. świadczenia udzielane przez pielęgniarkę, rehabilitacje ogólną w podstawowym zakresie, świadczenia psychologa, terapię zajęciową, leczenie farmakologiczne i dietetyczne. Do Zakładu nie są przyjmowani pacjenci, których podstawowym wskazaniem do objęcia opieką jest zaawansowana choroba nowotworowa, choroba psychiczna lub uzależnienie.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy zlokalizowany jest na V piętrze budynku głównego SPS ZOZ, na miejscu dawnego Oddziału Chorób Wewnętrznych i Oddziału Geriatrii, które po połączeniu z Oddziałem Kardiologicznym funkcjonują na I piętrze budynku szpitala.

Aby zostać przyjętym do Zakładu wymagane jest skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz zgoda pacjenta lub decyzja sądu opiekuńczego o umieszczeniu w zakładzie opiekuńczym. Więcej informacji na temat działalności Zakładu, dane kontaktowe oraz wzory wymaganych dokumentów dostępnych jest tutaj.

Zdjęcia: designed by Freepik