DANE KONTAKTOWE
Rejestracja: 59 8635 290
e-mail: medycynapracy@szpital-lebork.com.pl
Koordynator Poradni: Maria Makowska
GODZINY PRZYJĘĆ PACJENTÓW W REJESTRACJI PRZEZ PIELĘGNIARKĘ
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00
DNI I GODZINY PRZYJĘĆ PACJENTÓW PRZEZ LEKARZY
lek. Jarosław Krzyżak:
- poniedziałek (co drugi) od 08.00 do 10.30
- wtorek od 08.00 do 10.30
lek. Brygida Markowiak:
- poniedziałek (co drugi) od 08.00 do 14.00
- czwartek od 08.00 do 14.00
dr Leszek Lolo:
- wtorek od 11.00 do 13.00
- czwartek od 13.00 do 14.30
ZAKRES UDZIELANYCH ŚWIADCZEŃ
Świadczenia udzielane przez Poradnię medycyny pracy skierowane są do:
- pracowników,
- osób pozostających w stosunku służbowym,
- osób wykonujących pracę na podstawie umowy o pracę nakładczą,
- kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych lub wyższych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów tych szkół, studentów oraz słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych, którzy w trakcie praktycznej nauki zawodu są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia,
- uczestników studiów doktoranckich, którzy w trakcie studiów są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia,
- osób świadczących pracę w czasie odbywania kary pozbawienia wolności w zakładach karnych, przebywających w aresztach śledczych lub wykonujących pracę w ramach kary ograniczenia wolności.
Aby wyznaczyć termin wizyty w Poradni musisz stawić się w Rejestracji osobiście wraz ze skierowaniem i dokumentem tożsamości. Osobiste stawiennictwo i brak możliwości telefonicznej rejestracji podyktowany jest tym, że u większości pacjentów istnieje konieczność wykonania badań przedlekarskich (np. waga, wzrost, badanie słuchu, wzroku, krwi itd.) czy dodatkowych badań wymagających konsultacji specjalisty (w zależności od charakteru wykonywanej pracy, np. u okulisty). Po przeprowadzeniu czynności rejestracyjnych wraz z niezbędnymi badaniami, wystawieniu skierowań do lekarzy specjalistów i odbyciu konsultacji (jeśli będą wymagane), zostaniesz przyjęty przez lekarza medycyny pracy w terminie wyznaczonym przez Rejestrację.
SKIEROWANIE DO PORADNI MEDYCYNY PRACY
Badanie profilaktyczne przeprowadzane jest w oparciu o skierowania wydanego przez Twojego pracodawcę, które powinno zawierać określenie rodzaju badania profilaktycznego, jakie ma być wykonane, określenie stanowiska pracy, informacje o występowaniu na stanowisku czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych oraz aktualne wyniki badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, wykonanych na tych stanowiskach. W naszej Poradni wykonujemy badania wstępne, okresowe, kontrolne oraz badania kierowców każdej kategorii. Każde skierowanie musi zawierać:
- pieczęć nagłówkową zakładu pracy,
- określony rodzaj badania:
- wstępne dotyczące nowych pracowników przed podjęciem pracy, pracowników po zmianie stanowiska pracy, zmiany charakteru stanowiska pracy - pojawienia się nowych narażeń,
- okresowe dotyczące osób pracujących już na danym stanowisku, przed zakończeniem ważności poprzedniego zaświadczenia,
- kontrolne dotyczące każdego pracownika, który był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni - UWAGA: na skierowaniu, na badanie kontrolne należy umieścić adnotację o dacie ważności badań okresowych.
- pieczęć i podpis osoby uprawnionej do wystawienia skierowania,
- określone narażenia z wpisaną liczbą końcową,
- w przypadku konieczności wykonania badań sanitarno-epidemiologicznych na skierowaniu należy umieścić adnotację "+ badanie san-epid".
UWAGA: niewłaściwie wypełnione skierowanie może skutkować koniecznością poprawienia lub wystawienia nowego skierowania przez pracodawcę.
Gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej SPS ZOZ z siedzibą w Lęborku oraz w Łebie realizują kompleksową opiekę zdrowotną dla mieszkańców regionu oferując poszerzony zakres świadczeń prowadzony w modelu koordynowanym. Dzięki dwóm lokalizacjom pacjenci mogą liczyć na łatwy dostęp do wykwalifikowanego personelu medycznego oraz nowoczesnych metod wykonywania badań dodatkowych. Placówki zapewniają profesjonalną opiekę medyczną kładąc nacisk na wysoką jakość procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz komfort leczenia oparty o optymalne rozwiązania organizacyjne.