Ruszyło głosowanie w VII. edycji Konkursu „Zdrowy Samorząd”. Celem inicjatywy jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych programów zdrowotnych realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego w zakresie promowania zachowań prozdrowotnych, profilaktyki, edukacji zdrowotnej oraz edukacji w zakresie świadomego zwalczania czynników ryzyka wybranych schorzeń.
Nominację w Konkursie, po raz kolejny, otrzymał Powiat Lęborski za realizowane przez SPS ZOZ w Lęborku, programy wczesnego wykrywania nowotworu gruczołu krokowego u mężczyzn oraz nowotworu piersi u kobiet jak również program wczesnego wykrywania dysplazji stawów biodrowych u niemowląt.
Nominowane do otrzymania nagrody programy profilaktyczne są sukcesywnie realizowane przez SPS ZOZ w Lęborku od kilku lat, a środki finansowe na realizację zadania pochodzą z budżetu Powiatu Lęborskiego.
Nagrody „Zdrowy Samorząd 2024” przyznawane są w trzech kategoriach, tj. Zdrowa Gmina/Miasto, Zdrowy Powiat, Zdrowe Województwo. Organizatorem Konkursu jest serwis PortalSamorzadowy.pl oraz RynekZdrowia.pl.
Głosowanie odbywa się dwutorowo, tzn. laureaci wybierani są przez Radę Konsultacyjną Konkursu, a niezależnie odbywa się również głosowanie internautów, które potrwa do 12 lutego 2024 r., do godziny 24:00. Zwycięzcy Konkursu zostaną ogłoszeni 7 marca 2024 r. podczas uroczystej Gali IX Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
Więcej informacji na temat nominowanych w Konkursie programów profilaktycznych realizowanych przez SPS ZOZ w Lęborku można znaleźć tutaj.
Głosy na Powiat Lęborski i SPS ZOZ można oddawać poprzez stronę PortalSamorzadowy.pl.
Gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej SPS ZOZ z siedzibą w Lęborku oraz w Łebie realizują kompleksową opiekę zdrowotną dla mieszkańców regionu oferując poszerzony zakres świadczeń prowadzony w modelu koordynowanym. Dzięki dwóm lokalizacjom pacjenci mogą liczyć na łatwy dostęp do wykwalifikowanego personelu medycznego oraz nowoczesnych metod wykonywania badań dodatkowych. Placówki zapewniają profesjonalną opiekę medyczną kładąc nacisk na wysoką jakość procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz komfort leczenia oparty o optymalne rozwiązania organizacyjne.